روش مصرف کود هیومیک اسید

روش مصرف کود اسید هیومیک

هیومیک پودری 900

روش مصرف کود اسید هیومیک بهترین تقویت کننده خاک می باشد و این ماده کاملا به صورت طبیعی و ارگانیک خاک ضعیف را به خاک خوب و مناسب تبدیل می نماید. و باعث ریشه زایی گیاه و جذب پتاسیم و فسفر و سایر املاح معدنی خاک گیاه میشود. به طور کلی می‌توان گفت نوعی مکمل مفید و محبوب برای برخی از گیاهان آپارتمانی است.

روش مصرف کود اسید هیومیک :

گلدان های خانگی:

برای گلدان و گیاهان آپارتمانی، 5 تا 8 گرم (حدود یک قاشق چایخوری) هیومیک پودری را در یک لیتر آب آب جوشیده سرد شده حل نموده و هر سه هفته یکبار 200 سی سی (یک لیوان) از این محلول را به گلدان های متوسط بدهید. برای گلدان های بزرگتر به تناسب می توان این میزان را افزایش داد .

تذکر: برای جلوگیری از کدر شدن رنگ برگ ها بهتر است از روش محول پاشی برای گیاهان آپارتمانی استفاده نشود.

برای گیاه کاکتوس میتوان هر دو هفته یکبار کود دهی را انجام داد.

برای خرید کود اسید هیومیک پودری گرین پیک کلیک کنید.

انواع نهال و درخت:

برای انواع درختان میوه و بارده 10 تا 15 کیلوگرم در هکتار به روش آبیاری و 3 تا 4 کیلوگرم در هزار لیتر به روش محلول پاشی استفاده شود. همچنین به روش چالکود می توان 60 تا 100 گرم کود را در 30 سانتی متری تنه درخت و در عمق حدود 40 سانتی متری چال نمود. (این اعداد برای درختان غیر بارده کمتر است)

محصولات زراعی:

برای برنج و محصولات زراعی مانند گندم، جو، کلزا و … 10 تا 12 کیلوگرم در هکتار به روش آبیاری و 9 تا 13 کیلوگرم به روش خاکی و 2 تا 3 کیلوگرم در هزار لیتر به روش محلول پاشی مصرف می شود.

محصولات گلخانه ای:

ب

گلدان های خانگی:

روش مصرف کود اسید هیومیک برای محصولات گلخانه ای و سبزیجات 8 تا 10 کیلوگرم در هکتار است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *