روش مصرف کودهای سولفاته و نیتراته

روش مصرف کود سولفات منیزیم

کود سولفات منیزیم

علائم کمبود منیزیم در گیاه به صورت پیچیدگی برگ، ریزش برگ، مشاهده لکه قهوه ای روی برگ و زردی آن دیده می شود.

گلدان های خانگی:

طریقه مصرف این کود 1 تا 2 قاشق چایخوری کود سولفات منیزیم را در یک لیتر آب جوشیده شده سرد شده حل کنید. و هر 10 تا 15 روز یکبار یک لیوان معمولی (200 سی سی) برای هر گلدان متوسط استفاده نمایید. در فصول پاییز و زمستان این مقدار کود دهی تا نصف کاهش می یابد .قبل از هر بار مصرف کود، محلول حاوی کود را به خوبی تکان دهید.

برای خرید کود سولفات منیزیم کلیک کنید

محصولات زراعی:

برای محصولات زراعی مانند گندم، جو، کلزا و… به روش محلول پاشی 5 تا 10 کیلوگرم کود در هزار لیتر و به روش آبیاری 20 تا 40 کیلوگرم در هکتار مصرف شود. همچنین به صورت خاکی 40 تا 60 کیلوگرم در هکتار مورد استفاده قرار میگیرد.

محصولات گلخانه ای:

برای محصولات گلخانه ای مانند گوجه فرنگی، خیار، بادمجان، فلفل، گل های زینتی و … به روش محلول پاشی 2 تا 3 کیلوگرم در هزار لیتر مصرف شود.

انواع نهال و درخت:

برای انواع درختان میوه و غیر بارده به روش محلول پاشی 3 تا 5 کیلوگرم در هزار لیتر و به روش آبیاری 100 تا 150 گرم برای هر درخت مصرف شود. همچنین به روش چالکود می توان 50 تا 200 گرم کود را در 30 سانتی متری تنه درخت و در عمق حدود 40 سانتی متری چال نمود. این اعداد برای نهال های زیر 2 سال به نصف کاهش می یابد. همچنین برای درختان بسیار بزرگ به تناسب می توان این اعداد را افزایش داد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *