روش مصرف سایر کودها

روش مصرف کود مونوآمونیوم فسفات(map)

کود مونو آمونیوم فسفات

در روش مصرف این کود یک قانون کلی وجود ندارد ، بلکه با توجه به نوع گیاه ، وسعت ، سن و… نوع کوددهی تغییر میکند و باید از نظر متخصصان در این زمینه استفاده کنید .به طور کلی، مقادیر زیر برای مصرف این کود در موارد مختلف توصیه می شود:

گلدان های خانگی:

طریقه مصرف کود  1 تا 2 گرم کود را در 1 لیتر آب جوشیده شده سرد شده حل کنید. و هر 3 تا 4 هفته یکبار یک لیوان معمولی (200 سی سی) برای هر گلدان متوسط استفاده نمایید. در فصول پاییز و زمستان این مقدار کود دهی تا نصف کاهش می یابد .قبل از هر بار مصرف کود، محلول حاوی کود را به خوبی تکان دهید.

محصولات زراعی:

برای محصولات زراعی مانند گندم، جو، کلزا و… به روش محلول پاشی 1 تا 2 کیلوگرم کود در هزار لیتر و به روش آبیاری 10 تا 15 کیلوگرم در هکتار مصرف شود.

برای سفارش این کود کلیک کنید.

انواع نهال و درخت:

برای انواع درختان میوه و غیر بارده به روش محلول پاشی 2 تا 4 کیلوگرم در هزار لیتر مصرف شود. همچنین به روش آبیاری 50 تا 100 گرم برای هر درخت در اواخر زمستان این کود را در 30 سانتی متری تنه درخت و در عمق حدود 40 سانتی متری چال نمود. این اعداد برای نهال های زیر 2 سال به نصف کاهش می یابد. همچنین برای درختان بسیار بزرگ به تناسب می توان این اعداد را افزایش داد.

تذکر: این کود با کود های کلسیمی و منیزمی تداخل دارد .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *