روش مصرف کودهای سولفاته و نیتراته

روش مصرف کود سولفات پتاسیم

کود سولفات پتاسیم

در روش مصرف این کود یک قانون کلی وجود ندارد ، بلکه با توجه به نوع گیاه ، وسعت ، سن و… نوع کوددهی تغییر میکند و باید از نظر متخصصان در این زمینه استفاده کنید .به طور کلی، مقادیر زیر برای مصرف این کود در موارد مختلف توصیه می شود:

سولفات پتاسیم،  یک کود پرمصرف و محلول در آب است که به عنوان منبع پتاسیم و گوگرد برای گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گلدان های خانگی:

طریقه مصرف این کود  2 تا 3 قاشق غذاخوری کود را در 10 لیتر آب جوشیده شده سرد شده حل کنید. و هر 2 تا 3 هفته یکبار یک لیوان معمولی (200 سی سی) برای هر گلدان متوسط استفاده نمایید. در فصول پاییز و زمستان این مقدار کود دهی تا نصف کاهش می یابد .قبل از هر بار مصرف کود، محلول حاوی کود را به خوبی تکان دهید.

محصولات زراعی:

برای انگور 100 تا 300 کیلوگرم در هکتار و سیب زمینی 200 تا 600 کیلوگرم و دانه های روغنی 200 تا 400 کیلوگرم در هکتار مورد استفاده قرار میگیرد.

محصولات گلخانه ای:

برای محصولات گلخانه ای گوجه فرنگی 300 تا 600 کیلوگرم ، خیار 200 تا 400 کیلوگرم و … درهکتار مصرف شود.

برای سفارش این کود کلیک کنید.

انواع نهال و درخت:

برای انواع درختان میوه و غیر بارده به روش چالکود می توان 150 تا 200 کیلوگرم در هکتار کود را در 30 سانتی متری تنه درخت و در عمق حدود 40 سانتی متری چال نمود. این اعداد برای نهال های زیر 2 سال به نصف کاهش می یابد. همچنین برای درختان بسیار بزرگ به تناسب می توان این اعداد را افزایش داد.

تذکر: این کود با کود های اسیدی مانند سولفات آمونیوم تداخل کودی دارد.

بهترین زمان مصرف کود سولفات پتاسیم پودری اواخر زمستان و اوایل بهار است که باعث مقاومت گیاه نسبت به به بیماری ها، آفات و تنش های محیطی می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *